Gerisi Hikaye Nedir?

Paylaş

Gerisi Hikaye, Işın Beril Tetik, Demokan Atasoy ve Galip Dursun tarafından hazırlanan ve ücretsiz olarak sunulan bir podcast / yayın serisidir.

10 yılı aşkın bir süredir önce Kan Güncesi (Gölge – Korku & Gerilim / e-dergi) alt kültür portalı ve sonrasında da Anadolu Korku Öyküleri (www.goodreads.com/book/show/6371098-anadolu-korku-yk-leri-cilt ve www.goodreads.com/book/show/18814119-anadolu-korku-yk-leri-cilt ) kitap dizisinde birlikte çalışan üçlü 2014 yılından itibaren korku edebiyatı, sineması ve kültürü hakkındaki birikim ve görüşlerini korku temalı bir podcast üzerinden anlatmaya karar verir.

Kasım 2014’te yayına başlayan Gerisi Hikaye geniş bir çerçevede korku kültürünü ele alırken ağırlıklı olarak korku edebiyatı, korku öyküleri, korku sinemasını incelemeyi ve konuşmayı hedeflemektedir. Yine de korkunun izlerinin görüldüğü her mecra ve eser Gerisi Hikaye’nin konusu olabilir. Sohbetlerde korku temalı bilgisayar oyunlarından tiyatroya, mitolojiden öykülere, sinemadan performans sanatlarına, iz bırakan şahsiyetlerden korku çizgi romanlarına kadar birçok konu, kavram ve kişi anlatılır.

Gerisi Hikaye yayınları tamamen ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Gerisi Hikaye yayınları hem internet üzerinden hem de çevrim içi olmadan, bilgisayar ya da mobil cihazlara kaydedilerek dinlenebilmektedir.

Gerisi Hikaye’yi aşağıdaki adreslerden edinebilir ve dinleyebilirsiniz:

About Gerisi Hikaye

Gerisi Hikaye is a podcast that is all about horror. Produced and presented by Işın Beril Tetik, Demokan Atasoy and Galip Dursun.

This team has been working together for more than a decade, first started writing stories on (Gölge-Horror and Suspense e-magazine) and then wrote horror stories for  Anatolian Horror Stories 1 and 2. (www.goodreads.com/book/show/6371098-anadolu-korku-yk-leri-cilt and www.goodreads.com/book/show/18814119-anadolu-korku-yk-leri-cilt )

Since 2014 they have been producing Gerisi Hikaye Korku Konuşmaları, an hour long podcast in Turkish, streaming weekly, every Friday on YouTube, iTunes and it’s own blog. It is more like a casual chat about arts and literature that is horror related. Every subject is meticulously examined, linguistically and historically researched then presented. All references added to the description sections. Computer Games to Theatre, Mythology to Movies and Notable Artists, all can be a subject in Gerisi Hikaye.

 

Gerisi Hikaye Youtube Kanalı

 

Gerisi Hikaye iTunes Kanalı

 

MP3 formatında kaydetmek / dinlemek için

Yorumlar

comments