Demokan Atasoy

Paylaş

1973 yılında Ankara’da doğdu. Önce Kolej’den sonra da her nedense Bilkent Turizm’den mezun oldu.

Ankaralı olmasına rağmen 10 yıla yakın İstanbul’da sinema sektöründe serbest olarak çalıştı. Daha sonra özel televizyonlarda yönetmenlik ve yapımcılık yaptı. Sektördeki ikinci yılında, Çağdaş Gazeteciler Derneğinin TV Programı dalında Yılın Başarılı Gazetecisi ödülünü kazandı.Bir dönem çoklu medya uygulamalarını, sinema ve öykü anlatma tecrübesiyle harmanlamakla meşgul oldu.

Bugünlerde bir yandan sinema filmlerine senaryo doktorluğu yaparken diğer yandan senaryolarını çekecek yapımcı avında. İlk romanı yayınlanma yolunda yayınevlerini dolaşırken, öyküleri Yabani Dergi ve Lemur Dergisinde yayımlanmakta. Aylık sinema dergisi Rabarba Şenlik’te Canavarlar, Yaratıklar, Manyaklar adlı korku bölümünü hazırlayıp korku sanatlarını sinemaseverlere gerçek yüzüyle tanıtıyor.

Yola inanıyor. Öykü anlatma yolunda neler yapmadı ki: Sahne tozuna bulandı, kimsenin uğramayacağını bile bile kısa filmler ve belgesel programlar çekti ve hâlâ da akıllanmadı. Çekecek.

Jules Verne Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu Öykü Yarışmasında dereceye giren öyküsü ‘Kuzey Yıldızı Üçlemesi’ Hayalgücünün Merkezine Seyahat adlı seçkide yayımlandı. Anadolu Korku Öyküleri’ne ‘Kuyu’ ve ‘Gece Işığı’, Aşkın Karanlık Yüzü’ne ‘Hülya Bu Ya! adlı öyküleriyle dahil oldu.

Yorumlar

comments