Galip Dursun

1 Ekim 1980′de, İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Teknoloji şirketlerinde tasarımcı ve yazılımcı olarak çalıştıktan sonra bu sektöre ara verip yazmaya yöneldi.

Yazma ve anlatma tutkusunu, özellikle de korku edebiyatı üzerine olan ilgisini lise yıllarında keşfetti.

2003 yılında Yeraltı ve Alternatif edebiyatı odaklı Gölge Öykü Dergisi ile Kan Güncesi Alt-Kültür portalını kurdu. 15 sayı boyunca yayınlanan Gölge e-dergisine “Korku ve Gerilim” türlerinde yazar ve yayın yönetmeni olarak katıldı. Ağırlıklı olarak korku – gerilim türünde öyküler ve makaleler yayınladı.

İlk cildi 2006 yılında yayınlanan Anadolu Korku Öyküleri dizisine “Güzay’ın Bin Dilek Ağacı” (2006), “Oba” (2013), “Misafirler” (2017) isimli öyküleri ile katıldı. “Aşkın Karanlık Yüzü”, “Karanlık Yılbaşı Öyküleri” gibi seçkilere öyküleriyle katıldı. Yabani Çizgi Roman Dergisi için çizgi roman ve öyküler yazdı.

Korku, bilimkurgu ve fantastik edebiyat üzerine özellikle yerli korku edebiyatı, karanlık romantizm, gotik, şehir fantazyası, bilimkurgu – bilimkorku konularında paneller yaptı, dersler verdi, konuşmacı oldu. Çeşitli dergilerde yine aynı türlerde araştırma ve makaleler yayınladı. Aylık sinema dergisi Rabarba’da Distopya, Kara Film gibi özel birer yazı ile katıldı.

2015 yılından beri Özgen Berkol Doğan Bilim Kurgu Kütüphanesi’nde aylık olarak karanlık bilim kurgu filmleri gösterimleri yapmakta ve filmler üzerine konuşmaktadır.

2014 yılının son günlerinde yayına başlayan “Gerisi Hikaye Korku Konuşmaları” isimli çevrimiçi radyo programında, uzun süreli ortakları Işın Beril Tetik ve Demokan Atasoy’la birlikte korku sanatlarını konuşmaya devam ediyor.