,

Ölümlüler, Deliler, Yalnızlar – Demokan Atasoy

[blockquote cite=”Arka Kapak / Maceraperest Kitaplar – Oğlak Yayınları” citelink=””]

Talih ve talihsizlik hayatlarımızın parçası. Bilirsiniz, başımıza iyi ya da kötü şeyler geldiğinde tekrarladığımız pek çok söz vardır; “Şans”, “Kader”, “Kısmet”, “Baht” deriz, “Hayırlısı!” deyip hayatımıza devam ederiz. Ancak o kötü şeyler başkasının başına geldiğinde dillendirmeyi pek tercih etmediğimiz bir his daha vardır, hatta Almanların tam da bunu anlatan bir sözcüğü bile var: Schadenfreude. Yani başkasının talihsizliğine sevinmek. Hani, “Şükürler olsun benim başıma gelmedi!” derkenki o rahatlama hissinin ardına sığınmış gizli sırıtış, kötücül zevk var ya, işte o.

Elinizde tuttuğunuz kitap da, okurken bol bol kendi hâlinize şükredeceğiniz, “talihsiz diğerleri”nin hikâyelerini anlatıyor. Aramıza saklanmış uyumsuzların alın yazılarıyla yüzleştiği, bazısını çok iyi tanıdığımız diğerleriyse bize yabancı, bir yandan maceralı, diğer yandan gündelik, hem şaşırtıcı, hem hüzünlü, bazen düpedüz çılgınca anların öyküleri.

[/blockquote]

Ölümlüler, Deliler, Yalnızlar

Yazar: Demokan Atasoy

Oğlak Yayınları, tekinsiz hikâyeleriyle okurlarına konuşulmayan bir dünyanın kapılarını açan Demokan Atasoy’un Ölümlüler, Deliler, Yalnızlar’ını Maceraperest Kitaplar arasında yayımlamaktan gurur duyar.


Goodreads Yorumları


Künye:

Kitap Adı : Ölümlüler, Deliler, Yalnızlar

Yazar: Demokan Atasoy

Tür : Korku, Gerilim, Tuhaf Öyküler

Sayfa Sayısı : 128

Ebat : 11 x 18

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

 

Ölümlüler, Deliler, Yalnızlar Online Satış Noktaları